GELENEKSEL ŞİLE İFTARI’NIN MİSAFİRİ MEVLÜT UYSAL

 


 
İlçemizi ziyaret eden İBB Başkanımız Mevlüt Uysal geleneksel Şile iftarında hemşehrilerimizle buluştu. Ziyaretlerine Üsküdar Caddesi esnafları ile başlayan Uysal tek tek dükkanları ziyaret ederek esnafımıza hayırlı kazançlar diledi.

 

İlçemizi ziyaret eden İBB Başkanımız Mevlüt Uysal geleneksel Şile iftarında hemşehrilerimizle buluştu.  Ziyaretlerine Üsküdar Caddesi esnafları ile başlayan Uysal tek tek dükkanları ziyaret ederek esnafımıza hayırlı kazançlar diledi.

GÖKMASLI’DA MEVLÜT BAŞKAN’DAN ÇİFTE MÜJDE

Şile esnafını ziyaretlerinin ardından Gökmaslı Mahallemizde hemşehrilerimizle bir araya gelen Başkan Uysal, uzun süredir yapımı ile ilgili sonuç merak edilen Osmangazi Barajı ile ilgili bilgiler verdi.

Mevcut sisteme göre yapılacak olan ve altı mahallenin sular altında kalacağı projede müjde İBB Başkanımızdan geldi. Osmangazi Barajının yerine alternatif yollarla mahallelerimize zarar vermeden, köylülerimizi mağdur etmeden çözümün üretileceğini dile getirdi. Ayrıca Başkanın bir diğer müjdesi de baraj köylerimizde artık doğalgaz çalışmalarının en kısa sürede başlayacağı oldu.

Gökmaslı ziyaretinin ardından İBB Başkanı Mevlüt Uysal Ağva’ya geçerek orada hemşehrilerimizi ve esnafımızı ziyaret etti.

ŞİLE’DE İFTAR VAKTİ!

İBB Başkanımız Mevlür Uysal, Şile Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu, Ak Parti İlçe Başkanımız İlhan Ocaklı belediyemizin geleneksel olarak düzenlediği Şile iftarında hemşehrilerimizle buluştu. Ramazanlar birlikte güzel diyerek, ‘Gönlümüz Bir Soframız Bir’ sloganı ile 4000 kişinin katıldığı iftarda konuşan Belediye Başkanımız Can Tabakoğlu: “Şile İstanbul’un denizi, ormanı, tabiatı, su kaynakları, kıyıları, köyleri ile çok güzide bir ilçesi, son 15 yıldır da Şile değişen gelişen, yatırımlarıyla gündeme gelen, insanının daha mutlu, daha güzel ortamlarda yaşaması için seferberlik ilan edilen ilçesi. Son on beş yılda 3 milyar yani eski para ile 3 katrilyon yatırımın yapıldığı güzide bir ilçeyiz. Bu yatırımlar Sn Cumhurbaşkanımızın önderliğinde İBB’nin gayret ve yatırımlarıyla ve belediyemizin el birliğiyle gerçekleşti. Daha çok söyleyecek sözümüz, daha çok yapacak işimiz var. Devam diyeceğiz ve bu kararın karşısında kalkınan Şile diyeceğiz.” sözleriyle konuşmalarını tamamladı.

İftar programında konuşan İBB Başkanı Mevlüt Uysal; “Geçmişte Büyükşehir olarak Şile sakinlerine torpil geçmiş ve yine torpil geçmeye devam edeceklerini söyleyen İBB Başkanı Mevlüt Uysal; “Bu konuda da sadece burada değil herkesin önünde diğer ilçelerde de bunu açık açık söyleyebiliriz. Çünkü biz Şile’yi İstanbul’un bir vitrini olarak görüyoruz. Biz her zaman Şile’ye her zaman yapılması gereken mevcut durumdan daha fazlasını yapmamız gerekiyor ki Şile’ye gelen rahat etsin. Şile’ye gelen önceden var olanları rahatsız etmesin. Gelen de önce burada yaşayan da mutlu olsun. Spor Merkezimizin açılışını da pek yakında yapacağız ve bu yatırımımızla da yaz kış Şileliye hizmet edeceğiz.” dedi. Konuşmalarında 24 Haziran seçimlerine de değinen başkan Uysal; “Eğer 2002’de AK Parti iktidara geldiği zaman başkanlık sistemi olsaydı. En az bunun iki katı 3 katı hizmet gelirdi. İnşallah halkımız görev verirse hizmete devam diyoruz. Şile eğer destek verip canı gönülden hizmete devam derse baş üstüne diyeceğiz, hizmete devam diyeceğiz. Ama bir farkla yeni bir dönem geliyor. Yeni bir sistem geliyor. Cumhurbaşkanlığı sisteminde hizmet üretmek daha kolay. Nasıl ki belediye de başkanlık sistemi var. Belediyede işler daha pratik yürüyor. Eğer 2002 yılında AK Parti iktidar olduğu zaman o günden bu güne 16 yılda çok ciddi hizmetler üretti. Bu hizmetler geçmiş iktidarla ile kıyaslandığı zaman kıyas kabul edilmez. Olağan üstü hizmetler yaptı. Ama şuna emin olun ki eğer 2002’de AK Parti iktidara geldiği zaman başkanlık sistemi olsaydı, en az bunun iki katı, üç katı hizmet gelirdi" diyerek sözlerini tamamladı.

Şile iftarının ardından çay sohbetine Ahmetli mahallesinde vatandaşlarla buluşan İBB Başkanımız ve Belediye Başkanımız hemşehrilerimizle mahallemizde yapılan ve yapılacak yatırımlarla, hemşehrilerimizin talepleri üzerine sohbet etti.