Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü,  sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı "Kamuoyuna duyurusu" başlığıyla bir paylaşımda bulundu. Başkan Döğücü, paylaşımında belediyede görev yapan bir personelin vatandaşlardan haksız kazanç elde ederek görevini kötüye kullandığını ve bu kişinin emniyet güçleri tarafından suçüstü yakalanarak tutuklandığını açıkladı.

"GÖREVİ KÖTÜYE KULLANDIĞINI TESPİT ETTİK"


Başkan Döğücü paylaşımında "Bir personelimiz hakkında aldığımız ihbarı devletimizin ilgili kurumlarıyla paylaştık. Koordineli bir şekilde yürüttüğümüz istihbarat ve teknik takip işlemlerinin ardından bir personelimizin, hizmet etmekle yükümlü olduğu vatandaşlarımızdan haksız kazanç elde etmek suretiyle görevi kötüye kullandığını tespit ettik. Görevini kötüye kullanırken emniyet güçlerimizin suçüstü yakaladığı bu şahıs, adalete teslim edilmiş ve tutuklanmıştır" ifadelerini kullandı.

Vatandaşların sırtından haksız kazanç elde eden kişilere karşı mücadelesini sürdüreceğini belirten Döğücü, "Kurumumuzla ilişiğinin ivedilikle kesilmesi hususunda da resmi işlemler süratle devam etmekte ve bizzat tarafımdam kontrol edilmektedir. Bilinmesini isterim ki bu menfi olayın ardından benzer vakaların yaşanmaması için kontrol ve denetimlerimiz devam edecektir. Devletimizin ve milletimizin emanetini ne pahasına olursa olsun koruyacağımı, bu emanete helal getirecek her türlü girişimin karşısında dimdik duracağımı bir kez daha ifade etmek isterim" dedi.

 

 Sancaktepe Belediye Başkanı Şemya Döğücü'nün kamuoyu duyurusu;