ŞİLE KUMBABA PARKI AÇILIŞI

 


 
Kumbaba Mahallesi sal mevkiinde yer alan Kumbaba Parkı hizmete açıldı. İçerisinde çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları, bisiklet yolları, basketbol sahası, voleybol sahası, güreş alanı ve etkinlik alanları bulunan park açılışını Kumbaba İftar programımız sonrası 2000 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen Kumbaba iftarımız ve okul birincisi öğrencilerimize hediyelerini takdim edilmesi sonrası gerçekleştirildi.

 

 İstanbul’un önemli turizm ilçesi olan Şile’nin yükselen mahallesi Kumbaba Mahallemize, önemli bir turizm destinasyonu sağlayacak olan Kumbaba Parkı, yeşil alan, spor, tabiatı tanıma, sanat, oyun, macera ve eğlenme-dinlenme aktivitelerine ev sahipliği yapacak. 23.300m2 proje alanında 11.200m2 sert zeminden oluşan 12.100m2 yeşil alana sahip, hemşehrilerimizin rahatlıkla yürüyüş ve koşu yapabilecekleri 600m’lik yürüyüş parkuru ve 650m’lik koşu parkuru ile 2.600m2 etkinlik çayırıyla çocuklarımız ve hemşehrilerimizin eğlenebileceği, sosyal aktivitelerini gerçekleştireceği bir alan olacak.

İstanbul Milletvekili İsmet Uçma’nın da katıldığı Kumbaba İftarı ve Kumbaba Park açılışında okullarını birincilikle bitiren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine hediyeleri takdim edildi.  

BİRİNCİ MÜJDE SPOR MERKEZİ BAYRAMDAN SONRA

Kumbaba İftarı ve Kumbaba Park açılışında konuşan Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu ilk müjdesi yapımı tamamlanan spor merkezinin açılışının bayramdan sonra yapılacağı oldu. İçerisinde iki adet yarı olimpik yüzme havuzu, yürüyüş yolları, fitness salonları, halı sahası olan çok yönlü spor merkezimizi hemşehrilerimize hayırlı olsun.

 

 İKİNCİ MÜJDE DEVLET HASTANESİ

Programda konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Tabakoğlu’nun ikinci müjdesi ise Şile Devlet Hastanesi oldu. Hastanenin 2018 Sonbaharında hizmete açılacağını dile getirdi. 22bin m2 arazi üzerine yapılan hastanemiz yoğun bakım atölyeleri, ameliyathaneleri, poliklinikleri ile artık ihtiyaç halinde İstanbul’a taşınmalara gerek kalmayacak, acil müdahaleler ve tedaviler Şile’de gerçekleştirilecek. Ağva otoyolunun tamamlanması ile de Ağva’dan hastaneye ulaşım 10 dakika olacak.

Şile’ye hizmet etmekten mutluyuz gururluyuz ve verdiğimiz sözleri yerine getirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Yaptığımız ve yapacağımız hizmetler, projeler hemşehrilerimize hayırlı olsun şeklinde Can Tabakoğlu konuşmasını sonlandırdı.