HALKI EĞİTEN ÖRNEK İLÇE 


Pendik Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turan Genç, medya mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda biraraya geldi.

Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevinden yaklaşık 6 ay önce Pendik Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü'ne atanan Turan Genç, medya mensuplarıyla buluştuğu toplantıda kurumda yapılan değişikliklerle ilgili bilgi verdi.


Başta merkez kurum binası olmak üzere kurumun çehresini güzelleştiren Genç, bu süreç ile ilgili bilgileri basın mensupları ile paylaştı. Pendik halk eğitimi merkezinin öğrenci sayısı ve kurs çeşitliliği ile toplumun büyük bir kesimine her yaştan insana hizmet veren bir kurum olduğunu söyledi. Kurumun ilçedeki belediyeyle, derneklerle, hastanelerle, cezaeviyle, okullarla ve benzeri bir çok kurum kuruluşla uyum içerisinde çalıştığını yerel basın aracılığıylada bu çalışmaları halka duyurmak istediklerini söyledi.

 

İstanbul'da ilk 3 halk eğitimi merkezinde birisi olduklarına dikkat çeken Turan Genç, " İstanbul'daki en iyi halk eğitimi merkezi müdürlüğü olduğumuzu söylersek abartmış olmayız. Hedefimiz kursiyer sayımızı 80 bine çıkartmaktır. Kurslarımızı oldukça çeşitlendirmiş durumdayız. Sürekli üretiyoruz, üretimimizi yakın bir gelecekte e ticaret yoluyla tüketicimizle buluşturma hedefimiz var." diye konuştu.

 
Kahvaltı sonrası gazetecilerin sorularını cevaplandıran kurum müdürü Turan Genç, binada yapılan fiziki değişiklikleri düzenlemeleri; kantin, kütüphane ve örnek bir iki sınıfı gezdirip, kurslar hakkında bilgiler verdi.