Ümraniye Belediyesi Engelliler Kültür ve Eğitim Merkezi bünyesinde Ümraniye’de yaşayan engelli vatandaşlar için dört Engelsiz Hizmet Aracı görev yapıyordu. Ümraniye Belediyesi bu araçlara yeni bir daha araç ekleyerek engelli vatandaşların hizmetine soktu. Tek kişilik olan araç, asansörlü ve ferah donanımı ile engelli vatandaşların daha hızlı bir şekilde ulaşmak istedikleri yere gitmelerini sağlayacak.

Ümraniye Belediyesi Engelliler Kültür ve Eğitim Merkezi Sorumlusu Şaban Baysal, “Ümraniye Belediyesi Engelliler Kültür ve Eğitim Merkezi olarak dört tane engelli nakil aracımızla engelli kardeşlerimizle hizmet ediyorduk. Şimdi yeni bir aracımız daha belediyemiz tarafından alınarak engelli kardeşlerimizin hizmetine girdi. Böylece beş aracımız engelli vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edecek” dedi.

Aracın tek kişilik ve konforlu olduğunu belirten Şaban Baysal, “Araç talebinde bulunan engelli vatandaşlarımız artık gitmek istedikleri yere daha hızlı gidebilecekler. Aracı kullanacak vatandaşlarımız, araçta bulunan asansör yardımı ile bindirildikten sonra refakatçısı ile birlikte istediği yere götürülecek” şeklinde konuştu.