ugurgencer4134 @ gmail.com

Beğenmediğimiz hatta nefret ettiğimiz şu ego bile ruhu bitik olanlara, geldiği yeri unutanlara, kendisini ulaşılmaz görüp cin olmadan adam çarpmaya çalışanlara hiç yakışmıyor. Hep bir numara büyük geliyor.

Ne gariptir ki; ne oldum delisi olan insanlar bizim gözümüzde yükselemedikleri için alçaldıkça egolarına da hâkim olamıyorlar. Alçaldıkça bile vazgeçemedikleri egolarına hâkim olamayan zavallıları tıpkı çobansız koyunun sürüden ayrılıp yolunu kaybetmesi gibi her yerde görebiliyoruz.

Bitik ruhlarına egosu bir beden büyük gelenleri her meslek grubunda görmek mümkündür. Bilgisiyle, tecrübesiyle, zekâsıyla, başarısıyla değil de bedeniyle, giyimiyle, kuşamıyla, el kiri parasıyla, banka rehinli son model bindiği emanet oyuncağıyla, hatır için oturduğu makamıyla, siyaset içinde olup da sergilediği iş bitirici tavırlarıyla, ben paramla her şeyi hallederim diyen haddini bilmezlere oldum olası bitiyorum. Hele birde bu tiplerin egolarıyla burnundan kıl aldırmaz tavırlarına resmen bayılıyor ve gülüyorum.  

Beğenmediğimiz, nefret ettiğimiz şu ego bile gerçekten hak etmeyenlere yakışmıyor. Geldiğiniz yeri unutmayın, bırakın şu kaliteli zengin görünümlü, iş bitirici ulaşılmaz havaları da özünüze dönün özünüze..

Özüne dönmeyenin sözüne güvenilmez!

Günün Sözü “Koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi