Pendik Belediyesi bir ilki gerçekleştirerek Nostaljik Tramvayı vatandaşların hizmetine sundu. Pendik çarşıda hizmet verecek Nostaljik Tramvay’ın ilk test sürüşünü Belediye Başkanı Ahmet Cin yaptı.

Kente değer katan çalışmalara imza atmayı sürdüren Pendik Belediyesi, Nostaljik Tramvayı hizmete sundu. Güneş enerjisiyle çalışan ve 30 kişilik yolcu kapasitesine sahip Nostaljik Tramvay için açılış töreni düzenlendi. Törene Belediye Başkanı Ahmet Cin’in yanı sıra AK Parti Pendik İlçe Başkanı Özer Sarıkaya, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Test sürüşünü Belediye Başkanı Ahmet Cin yaptı

Açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Ahmet Cin, Pendik’in oldukça eski tarihi bir kent olduğunu hatırlatarak “Bulunduğumuz alan Osmanlının ilk planlı yerleşim alanıydı. Böyle tarihi bir kente nostaljik hava katalım istedik. Tramvayımız belli güzergahlar arasında Pendik merkezde dolaşacak. Daha önce atlı faytonlar vardı. Şimdi bunu yapamayacağımız için böyle bir hizmeti başlattık. İnşallah, merkezi biraz daha canlandıracak.” dedi. Başkan Ahmet Cin daha sonra tramvayı test etti. Vatandaşlar test sürüşü yapılan tramvayı fotoğrafladı.