PESİAD BASIN MENSUPLARINI AĞIRLADI

Pendik Sanayici ve İş Adamları Derneği (PESİAD) Başkanı Kadir Bayram Yönetimi ile dernek binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek 2023-2024 sezonunda planlanan projelerle ilgili açıklamalarda bulundu.

PESİAD Başkanı Kadir Bayram 2023-2024 yılı sezon açılışında pandemi nedeniyle ertelenen tüm projelerin hayata geçirileceğini söyledi.Bayram toplantıda Şubat ve Mart ayında Genel Kurul toplantısı gerçekleştireceklerini ifade ederek Yılın enleri başta olmak üzere icat çıkartıyoruz yarışması ve iftar programları gibi büyük organizasyonlarla kente hizmet edeceklerini söyledi.

 Kadir Bayram PESİAD'ın Pendik'e en önemli katma değeri  60 bin kişilik bir istihdamla buluşturmak olduğuna vurgu yaparak  bu rakamın giderek arttığını belirtti. 

Kadir Bayram toplantıda dünya genelinde ekonomik buhran olduğunu ve Türkiye'nin de bu buhrandan nasibini aldığına vurgu yaparak ekonomik ölçekte düzeltmeyle ilgili genel merkez ve yerel merkezin bu konuda ciddi mücadele içinde olduklarını söyledi. Kadir Bayram;Pendik Belediyesi işbirliği ile öncesinde spor salonu olarak planlanan yerde PESİAD'ın da paydaş halinde olduğu Kurtköy'de istihdam merkezi oluşturduklarını belirterek her daim de ev sahipliği yapmaya devam edeceklerini söyledi. 

Bayram PESİAD'ın dinamik bir yapıya sahip olduğunu ifade ederek sektörleri üçe böldüklerini bunların başında Sanayi, inşaat ve hizmet sektörü olarak hizmet vermeye devam edeceklerini belirtti. Bayram PESİAD olarak Pendik'te Fuar Merkezi ile ilgili çalışmaların tamamlandığını ifade ederek yönetimsel değişiklik nedeniyle projenin hayata geçirilemediğini ancak Bakanlık bünyesinde yapılan çalışmalarla birlikte projenin Pendik'e kazandırılacağını söyledi. Pendik'te kültür sanat başta olmak üzere bir çok alanda çalışmalar yapılacağını ifade eden Kadir Bayram ilçede Üniversite kurulmasına yönelik projelerin bünyelerinde yer aldığını ve uygulamaya konulacağını belirtti.