ugurgencer4134 @ gmail.com

Yıl oldu 2023 üfürükçüler, muskacılar, büyücüler kol geziyor arsızlar.

Allah akıl fikir versin derdiniz ne olursa olsun Allah'tan istemeyi öğrenin.

Ne oldukları belirsizlere pirim yaptırıp göz göre göre canınızı yakmayın!

Hayır, kuldan değil Allah'tan gelir.

 “Cinci”, büyücü”, “muskacı” gibi işlerle anılan kendince namlı olan istismarcı şarlatanların var olmalarındaki en büyük neden hala bu tip kişilerden medet uman sinsi karaktersiz olanların içimizde var oluşudur. Arz ve talep olduğu sürece de bu şarlatan üfürükçüler bitmedi bitmeyecek!  Aksine her geçen gün daha da artacaktır.

Üfürükçüden kimseye hayır gelmez

Bırakın kendini hoca hisseden çakma hocaları

Bırakın her sakallıyı görünce hoca demeyi

Bırakın her sakallıyı görünce hacı demeyi

Bırakın her sakallıyı görünce inanmayı

Bırakın dini konuları istismar eden sahtekar düzenbazları

Bırakın sosyal medyada çığ gibi artan kendilerini medyum diye tanıtanları

Site kurup, sosyal medya hesabı açıp altına kendi kendine yorum yaparak, birçok ünlü kişinin gidiyor olması size güven vermesin.

Ünlü olmak akıllı olmak değildir

Ünlü olanda dolandırılır, ünsüz olan da dolandırılır.

Ünsüzün dolandırıldığı duyulur, ünlünün dolandırıldığı pek duyulmaz!

Sosyal medyada takipçi kasmak, bol yorum yazdırmak, internet sitesi kurmak, Google’de aramada reklam vererek öne çıkıyor olmaları güven sağlamasın.

Hiç kimse gelecekten haber veremez!

Hayatta olması gereken şeyler zaten olur. Hiçbir etki sizin ettiğiniz duadan, iyilikten öteye geçemez.

Bizim bir atasözümüz vardır: “Bir deli bir kuyuya taş atar, kırk akıllı çıkaramaz.”

Biri gider tesadüfen sorunu Allah’tan çözülür. Bunu fırsat bilen cinciler, büyücüler, muskacılar, üfürükçüler bu işi kendilerine çevirip ben yaptım derler. Giden o çözdü der! Dilden dile dolanan “ben yaptım”, “o çözdü” yankıları beraberinde çare arayanları bu tuzağa düşürür.  

Çaresini bulamadığımız, teşhisini koyamadığımız sıkıntılarımızda çareyi büyüde, sihirde aramak cahilliktir.  Uyarılara kulak asmayıp, parasını kaptırıp dolandırılanlardan ibret almadan göz göre göre dolandırılmak ise tam bir kör cahilliktir.

Bırakın tavsiye edenleri

Bırakın yüzlerce kişinin memnun kaldım demesini

Bırakın ne olduğu belirsiz kişilerin ünlü oluşunu

İnternette binlerce şikayet, binlerce dolandırılıp canı yananların paylaşımları, çıkan haberler var.

Akıllı olun!

İnanmayın!

Kanmayın!

Bu çapsız dolandırıcılara verecek çok paranız varsa gidin çocuk sevindirin.

Hele ki hoca hoca dolanıp eşine, çoluğuna, çocuğuna, yakınına, komşusuna veya çevresine büyü yaptıranlar, üfürükçülerden medet umanlar, bunu yapanlar, aracı olanlar sizi Allah bile affetmeyecek!

Allahü teâlâ, Âdem aleyhisselama bin çeşit sanat öğretip buyurdu ki: Çocukların ve neslin, bu sanatlardan biri ile rızkını talep etsin, sakın ola ki dini geçim aracı yapmasın, dini kullanarak dünyayı talep edenlere yazıklar olsun!

Ahir zamanda dünya menfaati için dini alet eden riyakârlar çıkar. Sözleri baldan tatlıdır. Bunlar kuzu postuna bürünmüş birer kurttur. Tirmizi

En kötü insan, dini dünya malına alet edendir. İbni Asakir

Mucizeler Allah’tan gelir, siz siz olun normal hayatta veya internette geri getirme, aşık etme, kısmet açma, uzaklaştırma, yakınlaştırma, ayırma, kaçırma, dil bağlama, yedirme, içirme, %99 başarı, sözde kurumsal ayaklarıyla 7/24 WhatSappta iletişim hizmet işlerinden uzak durun dolandırıcıların ağına düşüp üzülen olmayın!

Gerçekten Allah dostu olan hocaları, hacıları tenzih ediyorum. Onların dualarına her zaman ihtiyacımız var. Sözlerim gökyüzünden söz edip yeryüzünü sömüren insanları kandıran, yanıltan, dolandıran fırsatçılaradır. 

Kalın Sağlıcakla,