info @ istanbulungazetesi.com

 Dünyanın içine düştüğü içler acısı durumu belki bir gün yaşanmışlıklarıyla, iz bırakanlarıyla film yapacaklar. Bu filmi bizler görür müyüz bilemiyorum? Arzu ederim ki bu filmin gerçek senaristinin yazdığı doğrultuda tamamlarlar.

 Benim anladığım; Yüce Rabbimiz insanlara ölümün sokakta, yanı başında, dokunduğun eşinde, çocuğunda, vazgeçemem dediğin her şeyde olabileceğini gösterdi. Bizde ölüme yakalanmamak için her şeyden uzak durmaya gayret ettik, en sevdiklerimizin bile Azrail’imiz olabileceğini düşündük.

 Alışkanlıklarımızdan vazgeçtik.

 Sanıyorum her şey normale döndüğünde çoğumuz anormale döneceğiz. Neden mi? Çünkü musibetten kurtulan çoğu kişi ölümden kurtulduğunu sanacak. Eski alışkanlıklarına devam edecek, dualarını her zaman olduğu gibi ALLAH’a havale ederek sürdürecek. Yolda kalmışa, yetime, öksüze, kimsesize yardım et; devletimizi milletimizi zorda darda bırakma Ya Rabbim diyecek. Halbuki yolda kalmışa, yetime, öksüze, kimsesize yardım edecek feraseti bizlere nasip eyle; devlete, millete, insanlara, insanlığa faydalı olma şerefine nail eyle demeyecek. Rabbimizin taahhütlü olarak yolladığı evrensel kitabımız olan Kuran-ı Kerim’deki emirleri iadeli taahhütlü olarak Allah’a havale etmeye devam edeceğiz.

 Fitneyle, dedikoduyla, istikbal kaygısıyla, ipin ucunu onun bunun eline kaptırdım korkusuyla, elimdekini, barkımdakini daha fazla haksızca nasıl artırırım hırsıyla belki de vatanımıza, bayrağımıza, devletimize, milletimize, en yakın bildiklerimize ihanet edeceğiz.

 Bunun için elimizdeki güç ve imkânları acımasızca, vicdansızca kullanacağız. Onurlu ve şerefli insanları yanıltarak, onurlu ve şerefli insanları itibarsızlaştırma gayretinden vazgeçmeyeceğiz. Musibet gidince ölümden kurtulmanın keyfi ve heyecanını yaşayıp çok şanslıymışız diyeceğiz.

 Unutmayalım! Filmin sonu hiç bir zaman değişmeyecek. Her canlı ölümü tadacaktır! Arkamızdan gelen yaptıklarımız sayesinde ölümü ister cennette, ister cehennemde ölümsüzleştireceğiz.

 Eğer aklımı yitirmezsem, nefsimin esiri olmazsam içinde oyuncu olduğumuz filmden payıma düşeni aldığıma inanıyorum…

 Bütün dostlarıma, sevdiklerime rica ediyorum. Yaşadıklarımızda çok dersler var. Hangi birini anlatalım, saysan bitmez, yaşadıklarımız aklımızdan gitmez.

 Yeni bir başlangıç yapalım.

 İyiler ve iyilikte yarışanlara kol kanat olalım. Ölümü cennet bahçesinde ölümsüzleştirelim...

 Rabbim cümlemizi kötülüklerden, kötülerden korusun. Ölümünde hayırlısını nasip etsin, cömert kullarından eylesin.

 Devletimizin dirliğini, milletimizin birliğini,  Müslümanların kardeşliğini, insanlığın huzurunu daim kılsın.

 VATANımız var olsun. Güçlü devlet, güçlü milletimiz sayesinde bir olalım, iri olalım, diri olalım! Hep birlikte GÜÇLÜ TÜRKİYE olarak dünyayı abad edelim.

 Şu kısa ömürde daha nice yıllarda sağlıkla kalalım, huzurla yaşayalım.

 Cumanın Rahmet ve bereketi üzerimize olsun inşallah.